Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Czyste Powietrze - rozpoczęcie naboru wniosków w Części 2 Programu

20 Październik 2020

21 października 2020 r. rozpocznie się nabór wniosków do Programu „Czyste Powietrze” dla Beneficjentów uprawnionych do tzw. podwyższonego poziomu dofinansowania.

Z tej części Programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynków lub lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa nie przekracza kwoty:

a) 1 400 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
b) 1 960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Część 2 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” obejmuje dofinansowanie do działań termomodernizacyjnych, które mają na celu przeciwdziałanie tzw. niskiej emisji.
Wszystkie koszty kwalifikowane oraz kwoty dofinansowania opisuje Załącznik nr 2a Programu.

W ramach Części 2 Programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie oraz nie wcześniej niż w dniu 15.05.2020 r. Część 2 Programu umożliwia także dofinansowanie przedsięwzięć zakończonych pod warunkiem, że nie zostały rozpoczęte wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie oraz nie wcześniej niż w dniu 15.05.2020 r.

Zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do WFOŚiGW, powinna uzyskać, do dnia złożenia wniosku, zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego. Stosowne zaświadczenie mieszkańcy Gminy Krzeszowice mogą uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzeszowicach.

Druk żądania wydania zaświadczenia

Gdzie składać wnioski?

Wniosek można złożyć:
1) poprzez Portal Beneficjenta dostępny  na stronie internetowej właściwego WFOŚiGW (konieczne dostarczenie również formy papierowej z wymaganymi podpisami),
2) poprzez serwis gov.pl (wymagana wyłącznie forma elektroniczna z podpisem zaufanym lub kwalifikowanym),
3) za pośrednictwem Gminy - dla mieszkańców z terenu Gminy Krzeszowice miejscem złożenia wniosku w formie papierowej jest Urząd Miejski w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4,
4) do WFOŚiGW obejmującego swoim działaniem teren, na którym zlokalizowany jest budynek/lokal mieszkalny (dla budynków w Małopolsce jest to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie).

Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w Regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze” .

Nabór nie dotyczy budynków wielorodzinnych oraz budynków nowobudowanych.

Zapraszamy po doradztwo oraz pomoc w wypełnieniu wniosków do budynku Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przy pl. F. Kulczyckiego 1, segment B, pokój 2B (tel. 12 252 08 05) w godzinach pracy Urzędu:
poniedziałek 7:30 – 17:00
wtorek - czwartek 7:30 – 15:30