Alicji, Edwina, Eryka

22 Grudzień 2023

Ogłoszenie Burmistrza Gminy Krzeszowice

o drugim naborze uzupełniającym kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów
W związku z brakiem wystarczającej liczby zakwalifikowanych kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów, realizując zapisy Uchwały nr LXIII/686/2023 z dnia 29 czerwca 2023 r. Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Burmistrz Gminy Krzeszowice ogłasza II nabór uzupełniający do Miejskiej Rady Seniorów III kadencji:
1. Nabór prowadzony jest w grupie przedstawicieli osób starszych - 2 osoby,
2. Kandydatem na członka Rady Seniorów jako przedstawiciela osób starszych jest osoba, która:
a) ukończyła 60 rok życia;
b) jest mieszkańcem/mieszkanką gminy;
c) dołączyła rekomendacje - poparcie 20 innych seniorów, mieszkańców gminy, złożone na wzorze określonym w załączniku do niniejszego ogłoszenia.
Karta Zgłoszenia Kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów jako przedstawiciela osób starszych, stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.
4. Nabór kandydatów prowadzony jest od 22.12.2023 r. do 5.01.2024 r. Wymagane dokumenty należy złożyć w formie pisemnej na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Urzędu. O terminowości dokonania zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej gminy Krzeszowice, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Urzędzie Miejskim przy ul. Grunwaldzkiej 4, pok. 101, tel. 12 252 08 47.
5. Dokumenty pod względem poprawności i kompletności weryfikuje 3-osobowa komisja powołana przez Burmistrza spośród pracowników Urzędu. Karty zgłoszenia powinny być wypełnione poprawnie i czytelnie. Brak wypełnienia którejś z części formularza lub wymaganych podpisów oraz brak dołączenia wymaganych załączników spowoduje wezwanie o uzupełnienie braków formalnych, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia zgłoszenia. Karty zgłoszenia złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
6. Po zakończonym naborze uzupełniającym sporządza się listę zakwalifikowanych kandydatów. W przypadku, gdy w wyniku naboru uzupełniającego lista zakwalifikowanych kandydatów zawiera mniej niż liczba wymaganych kandydatów w którejś z grup, Burmistrz nie ogłasza kolejnego naboru uzupełniającego.
7. Wyboru członków Rady Seniorów z listy zakwalifikowanych kandydatów dokonuje się poprzez przeprowadzenie osobnych losowań w każdej z grup. Losowanie przeprowadza komisja, podczas sesji Rady Miejskiej w Krzeszowicach. Losowanie przeprowadza się w sytuacji, kiedy kandydatów będzie więcej niż miejsc w każdej z grup.
8. Informacja o tym, którzy kandydaci weszli w skład Rady Seniorów, Burmistrz ogłasza w formie zarządzenia na stronie internetowej Gminy, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu w ciągu 14 dni od daty zakończenia naboru uzupełniającego.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz
pdf Karta zgłoszenia- przedstawiciel osób starszych.pdf
ilość pobrań: 94