Dominika, Imeldy, Pankracego

Granty PPGR - wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

03 Listopad 2021

Gmina Krzeszowice zamierza wystąpić o Grant PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

Celem głównym projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi, w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i umożliwienie im pełnej realizacji obowiązków szkolnych.
Dofinansowanie będzie można otrzymać na: zakup sprzętu komputerowego (laptopy).
O wsparcie mogą ubiegać się:
1.Rodzice/opiekunowie prawni uczniów szkół podstawowych, zlokalizowanych na terenie Gminy Krzeszowice, zamieszkujących na terenie Gminy, będących członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) osoby/osób, które pracowały niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwały w miejscowości lub gminie objętej PPGR.
Do programu mogą zgłaszać się rodzice/opiekunowie prawni dzieci, które nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
2.Uczniowie którzy ukończyli 18 rok życia i pobierają naukę w roku szkolnym 2021/2022, zamieszkują na terenie Gminy Krzeszowice oraz są członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) osoby/osób, które to pracowały niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwały w miejscowości lub gminie objętej PPGR, a nie otrzymały na własność lub  w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej: Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Osoby zainteresowane wsparciem zobowiązane są do przekazania do dyrektora szkoły zlokalizowanej na terenie gminy Krzeszowice, do  której uczęszcza uczeń, informacji o zamiarze przystąpienia do udziału w programie i liczbie dzieci uprawnionych, do 4 listopada 2021 roku do godziny 15.00. Uczniowie, którzy uczą się w szkołach poza gminą Krzeszowice, informację  o zamiarze przystąpienia do programu przekazują, zgodnie z wyżej podanym terminem do Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, do Referatu Planowania Strategicznego i Rozwoju, nr kontaktowy 12 252 08 55, e-mail:
Zgłoszenia, przekazane po tym terminie, nie będą mogły zostać uwzględnione.

W dalszej kolejności konieczne będzie dostarczenie oświadczeń i dokumentów, potwierdzających prawo do udziału w programie, m.in. dokumentów poświadczających, iż wskazany w oświadczeniu członek rodziny, pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości wskazanej w liście dokumentacji konkursowej (np. świadectwo pracy, umowę o pracę, dokumentację ZUS).
O terminie składania dokumentów zostaną Państwo poinformowani po akceptacji złożonego przez Gminę wniosku.