Brunony, Sławomira, Wery

Kroniki OSP Siedlec i Żbik nagrodzone

01 Wrzesień 2021

21 sierpnia 2021 roku w Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec odbył się Wojewódzki Przegląd Strażackich Kronik i Monografii „Historia Zaklęta w Kronikach”.

Organizatorem wydarzenia był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach. Pierwszą z nich są kroniki Ochotniczych Straży Pożarnych, drugą kroniki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a trzecią monografie.
Powiat Krakowski, a zarazem Gminę Krzeszowice, w tym roku reprezentowały dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W kategorii „Kroniki OSP” zgłoszona została kronika OSP Żbik, której autorem jest druhna Aleksandra Górecka. W kategorii „Kroniki MDP” do konkursu została zgłoszona kronika Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Siedlcu, którą prowadzi 16- letnia druhna Patrycja Małodobry.

OSP Siedlec

Jury konkursowe po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami dokonało wyboru najlepszych kronik w Małopolsce. Laureatem II miejsca w kategorii „Kroniki OSP” została kronika OSP Żbik. W kategorii „Kronik MDP” wojewódzki konkurs zwyciężyła kronika Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Siedlcu. Obydwie prace zakwalifikowały się do konkursu krajowego, który odbędzie się w Toruniu w dniach 17-19 września.

OSP Żbik

Laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Kronik i Monografii