Floriana, Michała, Moniki

Krzeszowicki Wigilijny Stół

19 Grudzień 2019

Szanowni Państwo!
Trzecia niedziela grudnia w Krzeszowicach to od 2015 roku dzień, kiedy spotykamy się na Rynku podczas imprezy integracyjnej Krzeszowicki Wigilijny Stół.

Dziękuję wszystkim, którzy i w tym roku znaleźli czas, aby odwiedzić przedświąteczny jarmark, posłuchać kolęd i skosztować potraw, przygotowanych zgodnie z wigilijnymi przepisami.

Z kuchni polowej wydano 1 500 pierogów z kapustą, 1 500 kopytek z makiem, 120 litrów barszczu, 170 litrów kapusty z grochem i 16 kg pasztecików do barszczu.
Odwiedziny zwierząt w żywej szopce, warsztaty plastyczne dla najmłodszych i wspólne ubieranie choinki to chwile, w których najpełniej odczuwamy klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Dzięki Państwa życzliwości w 4 sklepach w Krzeszowicach i w niedzielę na Rynku zebraliśmy znaczną ilość żywności, która za pośrednictwem pracowników socjalnych trafiła już do potrzebujących pomocy mieszkańców naszej gminy. Łącznie w koszach znalazły się łącznie 903 artykuły, w tym m.in. 148 makaronów, 108 czekolad a także po 71 kg cukru i mąki.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego spotkania świątecznego oraz zbiórki żywności składam:

- Firmie BOSTAR Krzeszowice,
- Niepublicznemu Przedszkolu „Tuptusie” w Krzeszowicach,
- Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach,
- Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach,
- Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

Burmistrz Gminy Krzeszowice
Wacław Gregorczyk