Erazma, Marianny, Marzeny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Monika Dudek i Jan Ryś odznaczeni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

09 Czerwiec 2017

Monika Dudek z Tenczynka i Jan Ryś z Rudna otrzymali odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,

które przyznawane są osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Monika DUDEK – etnolog, regionalistka, choreoterapeutka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie badań nad pieśniami krakowskimi, założycielka i prezes Zarządu Fundacji Kobieta w Regionie, instruktorka tańca, animatorka kultury ludowej Krakowiaków Zachodnich i grup etnicznych Europy, autorka książki „Powiat Krakowski. Paleta barw, smaków i tradycji oraz płyty „Krakowskie. Dodaj do ulubionych”. Była instruktorka Grupy Śpiewaczo-Obrzędowej ŚPIYWOCKI z Krzeszowic, założycielka i liderka Kapeli Ludowej DUDEK LEWICKI z Krzeszowic. Choreograf Zespół Tańców Świata ZDROJANIE z Krzeszowic, radna Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Jan Ryś - wieloletni współpracownik Krzeszowickiego Ośrodka Kultury oraz instruktor Zespołu Rudnianie, aktualnie pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Więcej informacji na stronie Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach