Erazma, Marianny, Marzeny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Nasz program rewitalizacji już na liście województwa małopolskiego

30 Maj 2017

Prace w ramach przygotowywania Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022,

zapoczątkowane jeszcze w 2015 roku, po wielu spotkaniach konsultacyjnych i warsztatowych, zostały ostatecznie uwieńczone w dniu 16 maja 2017 r. wpisem naszego Programu do wykazu programów rewitalizacji gmin województwa małopolskiego, pod pozycją nr 29.

Warto podkreślić, że Program Gminy Krzeszowice został przyjęty bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek poprawek. Dotychczas, na 119 wniosków o wpis do powyższego wykazu, w podobnej sytuacji (wpisu bez uwag), znalazły się tylko 33 gminy. Pozostała część programów wymaga, bądź wymagała, korekty, bądź też nie została złożona w odpowiednim terminie.
Taki efekt został osiągnięty w wyniku pracy zespołu zadaniowego, powołanego przez Burmistrza Gminy Krzeszowice spośród pracowników Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.
W przygotowaniu Programu brał udział również Komitet Rewitalizacji, tworzony przez przedstawicieli Burmistrza, Rady Miejskiej w Krzeszowicach, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz reprezentantów mieszkańców dwóch osiedli, na których wyznaczony został obszar do rewitalizacji – Parkowego i Centrum. Ogromna zasługa w takim finale leży również po stronie wykonawcy umowy na przygotowanie dokumentu – firmy Aleksander Noworól Konsulting.
Wpis Programu do wykazu otwiera dalsze możliwości aplikowania o środki dla zadań zapisanych w programie. Nabory w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Małopolsce już trwają, szczegóły: http://www.fundusze.malopolska.pl/ogloszenia-o-naborach/strona/2. Zachęcamy do składania wniosków!