Benity, Maksymiliana, Teodozji
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Nowy wóz dla OSP w Tenczynku

02 Maj 2017

28 kwietnia br. na Rynku w Niepołomicach Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk oraz Prezes OSP w Tenczynku Alicja Gaj

odebrali z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Wicemarszałka Wojciecha Kozaka kluczyki do nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki VOLVO.
 – Zakup nowoczesnego samochodu dla OSP w Tenczynku wpisuje się w plany gminnego samorządu, zakładające w pierwszej kolejności modernizację wyposażenia jednostek ochotniczych znajdujących się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa te jednostki są strategiczne, często jak pierwsze docierają na miejsce akcji. OSP w Tenczynku jest wzywana m.in. do akcji na autostradzie A4, dlatego też nowy i szybki samochód ułatwi sprawne dotarcie na miejsca zdarzeń – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.

Pojazd został zakupiony dzięki dofinansowaniu

z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”, którego realizatorem był Urząd Marszałkowski w Krakowie, oraz ze środków budżetu Gminy Krzeszowice.
Koszt zakupu pojazdu: wyniósł 681,2 tys. zł z czego 294,5 tys. stanowiły środki UE a 386,7 tys. zł przekazanych zostało z budżetu Gminy Krzeszowice.

W uroczystym przekazaniu pojazdu jednostce z Tenczynka uczestniczyli także Komendant Gminny OZOSP RP w Krzeszowicach Mieczysław Odrzywołek i Naczelnik OSP Tenczynek Jacek Kłeczek. Dodatkowo Gmina Krzeszowice sfinansowała prace remontowe boksów garażowych. Strażakom – ochotnikom z OSP Tenczynek należą się słowa podziękowania za wkład pracy własnej przy remoncie remizy.

Fot.:OSP Tenczynek