Brunony, Sławomira, Wery

Od 2 sierpnia stypendia szkolne i zasiłki szkolne w GOPS

29 Lipiec 2021

Od  2 sierpnia 2021 roku stypendia szkolne i zasiłki szkolne będą realizowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krzeszowice znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej.
Warunkiem przyznania świadczenia jest udokumentowanie trudnej sytuacji materialnej  ucznia.
Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.
Wszelkich informacji dotyczących przyznania stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego udzielać będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach.