Celestyny, Iwony, Piotra
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

POZIMOWE PORZĄDKI W DOLINIE RACŁAWKI

04 Maj 2017

Gmina Krzeszowice posiada wiele miejsc o szczególnych walorach przyrodniczych, które niestety często stają się miejscami nielegalnego i bezmyślnego pozbywania się odpadów. Jest na szczęście grono osób, dla których motywacją jest czyste środowisko i które nie mogą obok odpadów przejść obojętnie.

Z inicjatywy Burmistrza Gminy Krzeszowice, po uzyskaniu zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Nadleśnictwa Krzeszowice, w dniu 27 kwietnia zorganizowano akcję sprzątania Doliny Racławki. W przedsięwzięciu uczestniczyły 22 osoby. Z koryta rzeki oraz jej sąsiedztwa usunięto 1,490 tony śmieci. Ogromny wkład i nieocenioną pomoc dołożyli wędkarze z Koła PZW Krzeszowice – w osobie samego Pana Prezesa oraz Panowie ze Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Kole PZW Krzeszowice, za co w tym miejscu serdecznie pragniemy podziękować.

Podziękowania należą się również aktywnie uczestniczącym w akcji: delegacji Jurajskich Parków Krajobrazowych, Panu sołtysowi Paczółtowic, Panu sołtysowi Żar, strażnikom Straży Miejskiej, Zarządcy Placu Targowego, pracownikom Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz wszystkim zaangażowanym osobom!

K. Soska-Więcek