Longiny, Toli, Zygmunta

Pierwsza sesja Miejskiej Rady Seniorów III kadencji

12 Luty 2024

Miejska Rada Seniorów została powołana na 5-letnią kadencję.

Organ ten ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny, wyrażający stanowisko w imieniu seniorów, będących mieszkańcami gminy Krzeszowice.
Radnymi zostali:
- w grupie przedstawicieli osób starszych: Małgorzata Fryt, Irena Godyń, Elżbieta Kaczor, Kazimiera Krzanik, Małgorzata Kuciel, Helena Latawiec, Halina Lewicka, Marek Łuczyński, Teresa Rokicka, Alicja Ślusarczyk i Anna Wójcik
- w grupie przedstawicieli podmiotów, działających na rzecz osób starszych: Krystyna Banach, Maria Dudka, Teresa Piekara, Irena Szyguła.

8 lutego 2024 roku odbyła się inauguracyjna sesja. Do czasu wyboru przewodniczącego, obrady prowadził burmistrz Wacław Gregorczyk, który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Kazimierzem Stryczkiem wręczyli radnym zaświadczenia o wyborze. Przewodniczącą rady została Helena Latawiec. Funkcję wiceprzewodniczącej objęła Alicja Ślusarczyk, a na sekretarza rady wybrano Teresę Rokicką. Burmistrz pogratulował radnym wyboru oraz życzył sukcesów w pracy na rzecz osób starszych w gminie Krzeszowice, deklarując swoje wsparcie w tym obszarze. W kolejnym punkcie porządku obrad radni, będący przedstawicielami różnych środowisk, wymienili się dotychczasowymi doświadczeniami w zakresie polityki senioralnej.

Tekst, zdjęcia: BRM