Longiny, Toli, Zygmunta

Projekt wsparcia osób bezrobotnych z terenu powiatu krakowskiego

10 Kwiecień 2024

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn.: „Qaktywności - Mocna Ekipa II”,

realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt jest realizowany w okresie od 15 lutego 2024 roku do 30 czerwca 2025 roku.
Wartość projektu wynosi: 10 829 999,58 zł.
W tym finansowanie z Funduszy Europejskich: 9 205 499,64 zł
Celem projektu jest udzielenie kompleksowego wsparcia osobom bezrobotnym z terenu powiatu krakowskiego prowadzącego do poprawy zdolności zatrudnienia oraz zwiększenia ich aktywności zawodowej.
Rezultatami projektu będzie podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności na własny rachunek przez uczestników projektu na poziomie co najmniej 60% oraz uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez uczestników projektu na poziome 20%.

GRUPY DOCELOWE:
- Osoby w wieku 18-29 lat – 153 osób,
- Osoby powyżej 50 r.ż. – 163 osób,
- Osoby długotrwale bezrobotne – 310 osób,
- Osoby z niepełnosprawnościami – 35 osób,
- Kobiety – 306 osób,
- Migranci/cudzoziemcy – 8 osób.

DZIAŁANIA W PROJEKCIE:
- Pośrednictwo pracy – 610 osób,
- Poradnictwo zawodowe – 610 osób,
- Organizacja staży – 280 osób,
- Organizacja szkoleń zawodowych – 305 osób,
- Wypłata jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej – 180 osób,
- Inne działania tj. Finansowanie kosztów studiów podyplomowych oraz finansowanie bonów na zasiedlenie – 25 osób.

Projekt jest realizowany przez Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego oraz Filie w Krzeszowicach, Krakowie, Skawinie, Słomnikach, Dział Obsługi Klienta i Centrum Aktywizacji Zawodowej w celu ułatwienia uczestnikom projektu bezpośredniego dostępu do oferowanych form pomocy.

Więcej informacji:  https://uppkrakow.praca.gov.pl/-/23401076-qaktywnosci-mocna-ekipa-ii