Jaropełka, Marii, Niny

Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krzeszowicach zakończona

10 Grudzień 2019

W sobotę 7 grudnia uroczyście otwarto rozbudowaną część  dydaktyczno-sportową Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach.

W uroczystości, prowadzonej przez wicedyrektor Dagmarę Brelę uczestniczyli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Wacław Gregorczyk, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych a przede wszystkim licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie, pracownicy i przyjaciele szkoły. Obiekt poświęcili ks. dziekan dr Andrzej Szczotka i ks. proboszcz Karol Szałas.

Dzięki rozbudowie wykonanej przez Gminę Krzeszowice placówka wzbogaciła się o nową, trzykondygnacyjną część dydaktyczną oraz halę sportową. Zmodernizowano istniejącą kotłownię gazową i odnowiono elewację całego budynku. W ramach zadania wykonano również zagospodarowanie terenu wokół szkoły, obejmujące budowę trzech boisk zewnętrznych o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Powstała także infrastruktura lekkoatletyczna: bieżnia sportowa i skocznia do skoku w dal. Zbudowano miejsca parkingowe oraz nowe ogrodzenie, otoczenie wyposażono w nowe elementy małej architektury: ławki,  stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Obiekt został  dostosowany do potrzeb  osób niepełnosprawnych poprzez wyposażenie w windę osobową umożliwiającą dostęp do sal lekcyjnych na każdym piętrze.

Wartość wykonanych prac budowlanych: 14 316 787,74 zł. Wykonawcą robót był Zakład Techniczno – Budowlany Sp. z o. o. POLBAU z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 25 w Opolu.
Wyposażenie nowej części budynku szkoły, zgodnie z wnioskiem, zaplanowano na łączną kwotę 529 124,45. Obecnie jest ono w trakcie realizacji.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Fotoreportaż z uroczystości

Zdjęcia: Marian Lewicki