Dominika, Imeldy, Pankracego

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Filipowicach

10 Listopad 2021

9 listopada burmistrz Wacław Gregorczyk zawarł umowę z firmą Eurocomplex Sp. z o.o.

na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Filipowicach wraz z przebudową boiska wielofunkcyjnego”. W uroczystości wzięli udział: starosta krakowski Wojciech Pałka, radna Beata Głąb i dyrektor szkoły Barbara Łabuzek.

W północnej części budynku, na parterze zaplanowano rozbudowę szkoły o 2 sale szkolno-przedszkolne wraz z węzłami sanitarnymi, szatnią, pokojem nauczycielskim, klatką schodową oraz toaletą dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze będą kolejne sale lekcyjne, węzły sanitarne, pokój nauczycielski, gabinety i świetlica.

W ramach zagospodarowania terenu zostanie wykonane boisko wielofunkcyjne (37,0 x 15,5 m) o nawierzchni poliuretanowej wraz z montażem wyposażenia sportowego, chodnikami, parkingiem i ciągami pieszymi.

- Kolejna szkoła w naszej gminie zostanie dostosowana do potrzeb zespołów szkolno-przedszkolnych. Również boisko, po zmodernizowaniu, będzie bardziej bezpieczne. Realizacja inwestycji będzie finansowana głównie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bardzo dziękuję  staroście Wojciechowi Pałce za wspieranie wniosku gminy o dofinansowanie - mówi Wacław Gregorczyk.

Koszt inwestycji - prawie 3,5 mln złotych. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Krzeszowice.

Realizacja zadania - 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

fot. RPW UM