Irydy, Tamary, Waldemara

Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w Woli Filipowskiej

27 Marzec 2019

W połowie marca ruszyła budowa ścieżki rowerowej w Woli Filipowskiej wzdłuż ulicy Podgórskiej o długości trasy ok. 1,2 km.

Projekt zakłada również budowę miejsca obsługi rowerzystów wraz z elementami małej architektury w postaci wiaty turystycznej, koszy na śmieci, tablicy informacyjno-edukacyjnej, stojaków na rowery, latarni hybrydowej z zasilaniem wiatrowo-solarnym oraz stacje naprawy rowerów. Przedmiotem inwestycji jest również budowa kanalizacji deszczowej.

Ścieżka realizowana jest w ramach projektu „Współpraca międzygminna na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności mieszkańców”, do którego przystąpiły gminy: Krzeszowice, Iwanowice, Sułoszowa, Gołcza, Miechów i Charsznica. Liderem projektu jest gmina Słomniki.  Wartość całego projektu wynosi  15 568 841,55 zł. Wartość projektu dla gminy Krzeszowice wynosi 1 614 200,00 zł,  w tym dofinansowanie w wysokości 1 185 899,99 zł ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Termin realizacji inwestycji – 30 października 2019 roku.