Erazma, Marianny, Marzeny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Trzecia część programu Czyste Powietrze - wsparcie nawet do 69 tys. zł

31 Styczeń 2022

Trzecia część programu Czyste Powietrze z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1 260 zł na osobę oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku.

Nowe zasady programu zaczęły obowiązywać od 25 stycznia 2022 roku.
Do tej pory w Czystym Powietrzu obowiązywały dwie części programu.
Pierwsza – czyli podstawowy poziom dofinansowania do 30 tys. zł – dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. zł,  oraz druga – podwyższony poziom dofinansowania do 37 tys. zł – licząc przeciętny miesięczny dochód na osobę do 1 564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2 189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Dla kogo dofinansowanie w Części 3 programu?

Beneficjentem Części 3 programu może zostać osoba fizyczna, która łącznie spełnia następujące warunki:
1) jest właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą,
2) przeciętny miesięczny dochód na jednego członka jej gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym przez Gminę, nie przekracza kwoty:
a) 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
b)1 260 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
lub
ma ustalone prawo do otrzymywania zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego, potwierdzone w zaświadczeniu wydanym na wniosek Beneficjenta, przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, zawierającym wskazanie rodzaju zasiłku oraz okresu, na który został przyznany. Zasiłek musi przysługiwać w każdym z kolejnych 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia oraz co najmniej do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Wnioski o dofinansowanie można składać poprzez:
• serwis gov.pl (wymagana wyłącznie forma elektroniczna z podpisem zaufanym lub kwalifikowanym), lub
•aplikację internetową, tj. Portal Beneficjenta dostępny na stronie internetowej właściwego WFOŚiGW – konieczne dostarczenie również wersji papierowej wniosku z wymaganymi podpisami.
Wersje papierowe wniosków o dofinansowanie można dostarczać za pośrednictwem gminy.
Zapraszamy do Gminnego Punktu Konsultacyjno- Informacyjnego Świadczymy kompleksowe doradztwo w zakresie wypełnienia i rozliczenia wniosków do Programu Czyste Powietrze. Zadzwoń i wymień piec!