Augusta, Gizeli, Ludomiry

Uroczysta IX sesja Miejskiej Rady Seniorów

05 Październik 2018

W dniu 2 października 2018 r. w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach odbyła się uroczysta IX sesja Miejskiej Rady Seniorów.

Sesję prowadziła Marta Sobczyk - przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach. W obradach uczestniczył burmistrz gminy Wacław Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń, radna Rady Miejskiej Irena Godyń, sekretarz gminy Jan Bereza oraz zaproszeni goście. Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Krakowie, Mirosław Golanko, przekazał radnym najistotniejsze informacje na temat projektu, dotyczącego nieodpłatnej pomocy prawnej, który powiat krakowski realizuje w naszej gminie. Bernard Jirnov, prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium”, realizującej wspólnie z powiatem projekt nieodpłatnej pomocy prawnej wygłosił prezentację na temat: „Senior jako spadkodawca i spadkobiorca”. Podczas swojego wystąpienia prezes Jirnov zwrócił uwagę na najistotniejsze kwestie dotyczące spadków, testamentów oraz darowizn. Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach, Aneta Solarz, przekazała informacje na temat realizacji w gminie Krzeszowice projektu „Małopolski Tele-Anioł”.

Na wtorkowym posiedzeniu Miejska Rada Seniorów przyjęła jednogłośnie sprawozdanie z działalności za okres I kadencji. Po zakończeniu części merytorycznej burmistrz Wacław Gregorczyk wraz z przewodniczącym Adamem Godyniem, w związku z kończącą się kadencją Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach złożyli seniorom podziękowania. Składając wyrazy uznania za aktywne i rzetelne wypełnianie funkcji radnego, pełną zaangażowania pracę, a także czas poświęcony na rzecz środowiska seniorów gminy Krzeszowice burmistrz Wacław Gregorczyk życzył członkom rady dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pracy dla drugiego człowieka.

W podziękowaniu za owocną współpracę Miejska Rada Seniorów wręczyła burmistrzowi gminy oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej w Krzeszowicach okolicznościowe upominki, składając również wyrazy wdzięczności dla osób, które wspierały ich działania i pomagały w organizacji pracy Miejskiej Rady Seniorów z ramienia urzędu i Rady Miejskiej.