Amandy, Jana, Juliana
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Z przedsiębiorcami o transporcie i nowych możliwościach współpracy

04 Maj 2017

27 kwietnia 2017 r. w Sali Herbowej UM w Krzeszowicach odbyła się konferencja,

pełniąca rolę platformy do wymiany opinii, myśli i doświadczeń. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, mieszkańcy oraz przedstawiciele UM w Krzeszowicach.

Otwierając spotkanie burmistrz Wacław Gregorczyk

omówił zagadnienia związane ze „Start-Up” oraz „Small Biznes”, które są szansą na rozpoczynanie nowej działalności przez przyszłych mikroprzedsiębiorców. Propozycje te dotyczyły działek komunalnych przy zamku Tenczyn oraz nieczynnego kamieniołomu w Rudnie, Starego Młyna w Dubiu czy też zagospodarowanie krzeszowickiego rynku w sezonie letnim. W tych okolicach przedsiębiorcy mogliby prowadzić działalność związaną z turystyką, miejscami postojowymi, czy też gastronomią.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk poddał pod rozwagę pomysł uruchomienia kolejki, obejmującej trasą atrakcje turystyczne gminy i zachęcał do podjęcia współpracy z gminą w tym zakresie.

Kolejne zagadnienie dotyczyło planowanych zmian w transporcie osobowym w Krakowie oraz wynikających z legislacyjnych prac rządowych.

Tę istotną zarówno dla przedsiębiorców jak i mieszkańców gminy tematykę przedstawili panowie Stanisław Osika oraz Dariusz Tarnawski – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych. Główne problemy w tym zakresie dotyczą zapowiedzi ograniczeń ruchu dla transportu drogowego osób w Krakowie oraz planowane - projektowane regulacje prawne dla prywatnych przedsiębiorców, jak podkreślali zawierające szereg niekorzystnych rozwiązań dla prywatnych przewoźników.

W ostatnim punkcie debaty burmistrz zaproponował przedsiębiorcom

udział w projekcie adresowanym do seniorów z Gminy Krzeszowice poprzez wydanie ogólnopolskiej Karty Seniora z edycją lokalną - krzeszowicką. Zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Manko z Krakowa objaśniali zasady przyłączenia się do projektu poprzez zaoferowanie zniżek  seniorom. Niebawem każdy senior z naszej gminy będzie mógł wyrobić kartę w Krzeszowicach a lokalny przedsiębiorca dołączyć do programu.