Erazma, Marianny, Marzeny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Zasłużeni dla Gminy Krzeszowice

29 Maj 2017

Medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju i promocji gminy, burmistrz Wacław Gregorczyk uhonorował:

-Stanisławę Cekierę z Krzeszowic – wieloletnią działaczkę społeczną, instruktorkę i przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Krzeszowice,
- Barbarę Kosobucką z Zalasu – pieśniarkę i gawędziarkę ludową, laureatkę wielu przeglądów i festiwali sztuki ludowej,
- Romana Żbika – radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Krzeszowicach w latach 1998-2010, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej.

Medale przyznane zostały po raz pierwszy a data ich wręczenia powiązana jest z przypadającym na 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 28 maja podczas Majówki Hrabiny Zofii. Medal dla nieobecnego R. Żbika odebrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach Adam Godyń.