Alicji, Edwina, Eryka
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji

23 Grudzień 2019

19 grudnia 2019 r. w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego odbyła się inauguracyjna, pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Burmistrz Wacław Gregorczyk wraz z radnym Rady Miejskiej Leszkiem Kramarzem oraz przewodniczącym Młodzieżowej Rady ustępującej kadencji Dawidem Wróblem wręczyli nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze.

Następnie obecni na sesji radni złożyli uroczyste ślubowanie. W celu przeprowadzenia tajnych głosowań powołano komisję skrutacyjną. Młodzieżowa Rada wybrała ze swojego grona przewodniczącą, którą została Maja Mucha. W dalszej kolejności przeprowadzono wybory na I wiceprzewodniczącego, którym została Weronika Gargas. Wybory na II wiceprzewodniczącego przeprowadzone zostały w dwóch turach, jednak żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów. Rada podjęła decyzję, że wybory II wiceprzewodniczącego zostaną przeprowadzone podczas kolejnej sesji. Sekretarzem Młodzieżowej Rady Miejskiej została Julia Biroś. W dalszej części obrad przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej I kadencji przedstawił działalność Rady w latach 2017-2019, a następnie przekazał na ręce nowo wybranej przewodniczącej baner z logo Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Po wyczerpaniu porządku obrad przewodnicząca Maja Mucha zamknęła obrady,dziękując wszystkim za przybycie.