Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Woli Filipowskiej

19 Luty 2020

18 lutego gminę Krzeszowice odwiedził premier Mateusz Morawiecki,

który wziął udział w uroczystości otwarcia rozbudowanej części Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej.

W uroczystości, prowadzonej przez dyrektor Teresę Gorczyńską, uczestniczyli także: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Wacław Gregorczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Woszczyna i Władysław Ziomek, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice, uczniowie, pracownicy i przyjaciele szkoły.

Przypomnijmy, że dzięki rozbudowie szkoła zyskała 327 m² wyremontowanej i 824 m² nowej powierzchni użytkowej. Powstało pięć nowoczesnych sal przedszkolnych z węzłami sanitarnymi, wyposażonych w wideomofony, szatnia oraz sześć sal szkolnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i węzły komunikacyjne.

Wykonawcą robót był Zakład Techniczno-Budowlany POLBAU Sp. z o.o.

Zmodernizowane zostało również wielofunkcyjne boisko szkolne. Wykonawcą tej inwestycji był TOP SPORT Sp. z o.o.

Zdjęcia: Marian Lewicki