Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Uszyjmy maseczki zamiast kotylionów

14 Kwiecień 2020

Kwiecień był w naszej gminie czasem przygotowania do Dnia Flagi oraz święta 3 Maja.

Razem z młodzieżą, podczas warsztatów w szkołach, tworzyliśmy biało-czerwone kotyliony, kokardy i chorągiewki, które potem mieszkańcy nosili podczas uroczystości patriotycznych.
- W tym roku proponuję, żeby zamiast kotylionów przygotować własnoręcznie ochronne maseczki dla siebie i najbliższych. Do ich uszycia można użyć materiałów, które mamy w domu. Stosowne wykroje i instrukcje łatwo znaleźć w sieci, warto także skorzystać z własnych oryginalnych pomysłów, aby chronić siebie i innych. Proszę także nauczycieli, by takie warsztaty przeprowadzić podczas lekcji zdalnych. Będzie mniej patriotycznie, ale bardziej pożytecznie – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.