Alicji, Edwina, Eryka
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Zmiany w odbiorze odpadów od 1 stycznia 2020 roku

20 Grudzień 2019

Odbiór odpadów na terenie gminy Krzeszowice w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2020 roku będzie nadal prowadziło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski.

Harmonogram odbioru odpadów na I kwartał przyszłego roku będzie w najbliższym czasie sukcesywnie dostarczany do właścicieli nieruchomości.

Harmonogram dostępny jest także tutaj

Terminy w większości rejonów odbioru będą kontynuowane.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że od dnia wejścia  w życie nowelizacji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (wrzesień 2019 r.), zmianie uległo wiele jej dotychczasowych zapisów.
Na terenie każdej nieruchomości istnieje obowiązek gromadzenia odpadów w sposób selektywny. Istotną zmianą, jaka nastąpi w przyszłym roku jest ujednolicenie częstotliwości odbioru odpadów w zabudowie jednorodzinnej na terenie całej gminy. Odpady zmieszane i bioodpady w okresie od kwietnia do października będą odbierane 1 raz na dwa tygodnie, w pozostałym okresie 1 raz na miesiąc. Zmianie ulega również stawka opłaty z tytułu gospodarowania odpadami. Od 1 stycznia będzie ona wynosić miesięcznie 25,00 zł od mieszkańca przy selektywnym zbieraniu.
Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi mogą skorzystać z ulgi w przypadku kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym. Zwolnienie to wynosi 2,00 zł od mieszkańca na miesiąc. Aby skorzystać ze zwolnienia niezbędnym jest zadeklarowanie kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym, poprzez złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadów. Nowy formularz deklaracji dostępny będzie od 1 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach i na stronie internetowej gminy. Deklarację będzie można złożyć w Referacie Podatkowym Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 (pokój nr 5).
Zmianie ulega także sposób rozliczania się z przedsiębiorstwem odbierającym odpady od mieszkańców z terenu gminy Krzeszowice. Dotychczasowa umowa ryczałtowa zastąpiona zostaje zapłatą za każdą odebraną tonę odpadów. Dlatego tak ważnym jest zmniejszenie ilości produkowanych śmieci przez mieszkańców.

Zobacz zasady segregacji odpadów komunalnych

Kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz