Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Siostra zakonna Helena Potok 24 grudnia skończyła 100 lat

27 Grudzień 2021

27 grudnia w domu Sióstr Miłosierdzia w Tenczynku życzenia Jubilatce złożyli:

Wacław Gregorczyk - burmistrz Gminy Krzeszowice, Kazimierz Stryczek - przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Marzena Zakrzewska-Szpak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Jerzy Wnęk – sołtys Tenczynka.

Jubilatka urodziła się w rodzinie wielodzietnej, była najstarsza z siedmiorga braci i sióstr. Podczas wojny przebywała w obozie pracy w Pławnej koło Tarnowa.
Siostra przez całe swoje życie pomagała ubogim i potrzebującym. Pracowała m.in. w Szpitalu św. Łazarza w Krakowie jako pielęgniarka.

Siostra Helena służy Bogu już od 78 lat, zakonnicą została w wieku 22 lat. Do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Tenczynku przybyła w 1975 r. i przez 9 lat pełniła funkcję przełożonej. Za jej kadencji rozbudowano obiekt – podniesiono o piętro budynek oraz przebudowano grotę przy wejściu.
Jubilatka uwielbia pielęgnować ogród. Nie przepada za śledziami, słodyczami ani mięsem. Ciekawostką jest, że przy czytaniu nadal nie korzysta z okularów. Zapytana o receptę na długowieczność, uśmiechnięta odpowiada, że zawsze trzeba być pogodnym i życzliwym dla innych ludzi.