Heloizy, Igora, Remigiusza
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GMINNYCHOstrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

04 Styczeń 2019

Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że w dniu 2 stycznia 2019 r.

na terenie Gminy Krzeszowice został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Operatorem PSZOK jest Gmina Krzeszowice, a nadzór nad funkcjonowaniem Punktu pełni Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

PSZOK zlokalizowany jest przy ulicy Poprzecznej 7 w Krzeszowicach (naprzeciwko poprzedniego tymczasowego PSZOK).

Budowa PSZOK możliwa była dzięki wsparciu środków Funduszu Spójności w wysokości 1 969 921,67 zł, a całkowity koszt budowy PSZOK wyniósł 2 849 442,54 zł.

PSZOK przyjmuje zgromadzone w sposób selektywny odpady komunalne, wytworzone na terenie nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Krzeszowice, których właściciele ponoszą opłatę z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi na rzecz Gminy.

PSZOK jest czynny:

poniedziałek – godz. 7.00 – 14.00
wtorek – godz. 7.00 – 14.00
środa – zamknięty
czwartek – godz. 11.00 – 18.00
piątek - godz. 11.00 – 18.00
sobota – godz. 9.00 – 15.00

Numer kontaktowy do PSZOK w Krzeszowicach: 512 930 527.

Rodzaje przyjmowanych odpadów:
papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, komunalne odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi – w szczególności igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony (4 szt./rok), odpady budowlane i rozbiórkowe (0,5 tony/rok) oraz odpady tekstyliów i odzieży.

Szczegółowe informacje dotyczące odpadów odbieranych w PSZOK oraz zasad dostarczania odpadów zawiera załączona broszura

Sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych jest możliwe z wykorzystaniem opracowanego i udostępnionego narzędzia informatycznego, w szczególności poprzez specjalny adres e-mail ( ) lub elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej (www.pois.gov.plnieprawidlowosci)

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz