Brunony, Sławomira, Wery

Dofinansowanie do zakupu samochodu dla OSP w Ostrężnicy

29 Marzec 2023

29 marca 2023 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

odbyło się uroczyste przekazanie promes na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych  dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Promesy otrzymały jednostki z powiatu krakowskiego, olkuskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego.
Dofinansowanie do zakupu samochodu otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy w kwocie 475 000,00  zł – środki finansowe NFOŚiGW/WFOŚiGW i 75 000,00 zł z dotacji budżetowej MSWiA.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk, prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski.
Promesę odebrali: burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy Kazimierz Brzeziński oraz Krzysztof Kosno - zastępca naczelnika.