przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
przejdź do stopki

Gmina Krzeszowice przyjazna Inwestorom!

- 99,8% powierzchni gminy ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego;
- inwestycje w infrastrukturę techniczną;
- dostępne atrakcyjne grunty;
- dobra infrastruktura komunikacyjna (autostrada A4, linia kolejowa E30, lotnisko Kraków Balice – 21 km).

 

W grudniu 2022 r. została oficjalnie otwarta Strefa Aktywności Gospodarczej w Miękini, która dedykowana jest branżom nowoczesnych/wysokich technologii w zakresie produkcji lub usług, IT lub OZE.

Dodatkowo inwestycje w postaci nowych obiektów laboratoryjnych, realizowane przez Akademię Górniczo – Hutniczą  bezpośrednio przy SAG w Miękini, znacznie poszerzą dotychczasowy zakres usług dla firm. To razem sprawia, że powstało miejsce łączące biznes i naukę.

Gmina poszczycić się może licznymi obiektami zabytkowymi oraz atrakcjami turystycznymi,

 

wśród których wyróżniają się: zamek Tenczyn w Rudnie;

 

 

klasztor karmelitów bosych  (XVII w.) w Czernej z ośrodkiem pielgrzymkowym, kinem i muzeum;

 

 

drewniany XVI-wieczny kościół w Paczółtowicach;

zabudowa uzdrowiskowa Krzeszowic; kościół św. Marcina z Tours w Krzeszowicach oraz regionalny browar w Tenczynku.

Ciekawą propozycją dla gości i mieszkańców jest Dolina Pstrąga w Dubiu z rezerwatem Dolina Racławki. To miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i cieszyć się otaczającą przyrodą. Malownicze wapienne skałki, geo-ogródek, siłownia plenerowa, grillowisko, trasy wspinaczkowe, ścieżki pieszo-rowerowe, punkt odpoczynku turysty, alejki, ławeczki i zielona łąka przyciągają turystów w każdym wieku. W miejscowości Paczółtowice znajduje się pole golfowe klasy mistrzowskiej Krakow Valley Golf & Country Club.
Krzeszowicka ziemia to prawdziwy raj dla miłośników kultury i historii, pięknej przyrody oraz amatorów aktywnego wypoczynku.

 

Znaczna część gminy leży na terenie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych - znajdują się tu trzy parki krajobrazowe i trzy rezerwaty przyrody. Pokrywa ją gęsta sieć szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, konnych, dydaktycznych i spacerowych. Wyjątkowe położenie oraz walory przyrodnicze służą rozwojowi turystyki weekendowej oraz związanych z nią usług.

 Portal turystyczny Gminy Krzeszowice - http://www.odkryjkrzeszowice.pl/