Alicji, Edwina, Eryka
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Analiza ubóstwa energetycznego

14 Czerwiec 2022

Gmina Krzeszowice przystąpiła do przeprowadzenia analizy zjawiska ubóstwa energetycznego.

Konieczność wykonania tej analizy wynika z obowiązującego Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego, przyjętego uchwałą nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r.
Do przeprowadzenia analizy zjawiska ubóstwa energetycznego na terenie naszej gminy została upoważniona firma: ATMOTERM S.A. 45-031 Opole, ul. Łangowskiego 4.
W ramach wykonywanego zadania, przeszkoleni ankieterzy przeprowadzą ankietyzację w terenie u osób wytypowanych jako osoby narażone na zjawisko ubóstwa energetycznego.
Gospodarstwo domowe uznawane jest za ubogie energetycznie, jeżeli ma trudności w zaspokojeniu swoich potrzeb energetycznych z powodu niskiego dochodu lub stanu budynku (np. brak ocieplenia budynku, posiadanie nieefektywnego źródła ogrzewania).
Na terenie gminy Krzeszowice w terminie od 15 czerwca do 30 lipca 2022 r. zostanie przeprowadzona przez firmę Atmoterm S.A. ankietyzacja. O prowadzeniu działań przez ankieterów została powiadomiona Straż Miejska oraz Komisariat Policji.
Każdy ankieter wyposażony został w identyfikator oraz kopię oświadczenia Burmistrza Gminy Krzeszowice. Numer identyfikatora będzie można potwierdzić:
- w firmie Atmoterm S.A. pod numerem telefonu: 784 439 633
- w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach, w Referacie Ochrony Środowiska, tel. 12 252 08 12
- w Straży Miejskiej w Krzeszowicach, tel. 604 155 456
- na Policji tel. 47 834 51 11
Ankieterzy odwiedzą wytypowane adresy i zbiorą informacje dotyczące:
- sytuacji materialnej (średni dochód na osobę w gospodarstwie domowym, pobierane zasiłki, liczba osób niepełnosprawnych);
- budynku (stanu ocieplenia, powierzchni ogrzewanej, źródeł ogrzewania, spalanego paliwa, planów wymiany źródła ciepła).

Badanie kwestionariuszowe (ankietyzacja) nie jest działaniem kontrolującym. Działanie to pozwoli Gminie Krzeszowice poznać skalę zjawiska ubóstwa energetycznego, ocenić potrzebne środki inwestycyjne i przygotować właściwe programy wsparcia.
W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie niezbędnych informacji ankieterom odwiedzającym Państwa domy. Jeżeli ktokolwiek z Państwa lub Państwa sąsiadów może być dotknięty zjawiskiem ubóstwa energetycznego, bardzo prosimy o kontakt z firmą Atmoterm S.A. pod numerami telefonów: 784 439 633 lub 532 456 927

Referat Ochrony Środowiska