Bernarda, Biruty, Erwina

Bakterie gr. Coli w Zalasiu

22 Wrzesień 2016

Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Sp. z o.o. informuje, że w próbkach wody pobranych na wodociągu Zalas w dn. 19.09.2016r. zostały wykryte bakterie gr. Coli.
Kod próbki  Miejsce poboru                                                                   wynik
743/16          Zalas - szkoła                                                                       94jtk
744/16          Zalas - hydrofornia                                                               95jtk
745/16          Zalas zestaw samopłuczący zlokalizowany obok posesji 204     4 jtk

Jednocześnie informujemy, że w trybie natychmiastowym podjęliśmy działania naprawcze zgodnie z wewnętrzną „Instrukcją przeprowadzania kontroli jakości wody pitnej”  tj.
1.    Działania zmierzające do poprawy jakości wody czerpalnej
a.    Płukanie sieci z chlorowaniem
b.    zaopatrzenie ludności w wodę pitną przy pomocy beczkowozu (Szkoła w Zalasiu zostanie odrębnie zaopatrzona w wodę w związku z prowadzeniem zbiorowego żywienia dzieci).
2.    Mieszkańcy miejscowości zostali poinformowani o warunkowej przydatności wody i wynikającymi z tego faktu ograniczeniami w jej użytkowaniu.
3.    Woda jest pod stałą kontrolą Laboratorium Spółki.
Jednocześnie informujemy, że po ustaniu przyczyny zanieczyszczenia potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi informacja  w trybie pilnym zostanie przekazana Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Burmistrzowi Gminy Krzeszowice.