Anieli, Kasrota, Soni

Budowa nowej drogi gminnej, łączącej DK 79 z terenami inwestycyjnymi

25 Kwiecień 2022

Budowa nowej drogi gminnej, łączącej DK 79 z terenami inwestycyjnymi, położonymi powyżej ul. Bandurskiego w Krzeszowicach.

Trwają prace projektowe w ramach inwestycji pn. „Budowa drogi gminnej odcinek I - w km od 00+000 do 02+404 (obiekt mostowy w km 00+181,00), (skrzyżowanie z drogą krajową nr DK79 i drogą gminną nr 600399K w km 00+000,00); odcinek II - od 00+000 do 00+690 (przepust pod drogą w km 00+620,00), (skrzyżowanie z drogą gminną w km 00+413,12), w miejscowości Krzeszowice, Gmina Krzeszowice”. Opierając się na założeniach programu funkcjonalno - użytkowego, a także biorąc pod uwagę istniejące i przewidziane w MPZP zagospodarowanie, zaprojektowano na całym odcinku jezdnię o szerokości 7,0 m wraz z chodnikiem i ścieżkę rowerową.
Opracowanie przewiduje:
a) budowę dróg gminnych, odpowiadających parametrom drogi klasy Z;
b) budowę chodnika wzdłuż projektowanych dróg gminnych;
c) budowę ścieżki rowerowej wzdłuż projektowanych dróg gminnych;
d) budowę oraz przebudowę istniejącego systemu odwodnienia w postaci rowów drogowych;
e) budowę odcinków kanalizacji deszczowej;
f) rozbudowę istniejącego skrzyżowania z drogą krajową nr 79 na skrzyżowanie typu rondo;
g) budowę skrzyżowania trójwylotowego z wydzielonymi pasami dla poszczególnych relacji;
h) budowę oraz przebudowę istniejących zjazdów i skrzyżowań;
i) budowę oraz przebudowę istniejących przepustów pod zjazdami;
j) budowę przepustów pod drogą;
k) budowę obiektu mostowego w ciągu projektowanych dróg gminnych – stanowiący osobne opracowanie branżowe;
l) budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż projektowanych dróg gminnych – stanowiący osobne opracowanie branżowe;
m) przebudowę sieci elektroenergetycznej,
n) przebudowę sieci teletechnicznej;
o) przebudowę sieci wodociągowej;
p) przebudowę sieci gazowej;
q) przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej;
r) likwidację infrastruktury obcej, kolidującej z przedmiotową inwestycją;
s) budowę ekranów akustycznych;
t) budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (tj. bariery drogowe).

Realizacja inwestycji odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość zadania 24 538 500 zł. Zadanie realizowane jest przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie małopolskim. Planowany termin zakończenia inwestycji: kwiecień 2024 r.

Załączniki:

Mapa_pogladowa