do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aliny, Anety, Benona
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze z gradem
Strona główna Aktualności

Doceń wyjątkowych ludzi i organizacje z Małopolski

10 Wrzesień 2018
kategoria:
Aktualności

Znasz organizację pozarządową, dzięki której świat wokół nas staje się lepszy?

A może chciałbyś docenić lidera podziwianego od lat za to, że aktywnie działa na rzecz innych ludzi, często słabszych i skrzywdzonych przez los? Jeśli tak to już teraz zgłoś swoich kandydatów do nagród Województwa Małopolskiego – Kryształy Soli i Amicus Hominum.
Współtworzą lepszą Małopolskę

W tym roku do małopolskich NGO-sów już po raz trzynasty trafią Kryształy Soli.

To nagroda przyznawana przez samorząd województwa od 14 lat za wyjątkowe dokonania organizacji pozarządowych. To właśnie do nich nawiązuje też nazwa nagrody, bo to własnie one są „solą małopolskiej ziemi”, czyli wyjątkowymi instytucjami, w których pracują jeszcze bardziej wyjątkowi i godni naśladowania ludzie.

Warto przypomnieć, że w Małopolsce działa ponad 7 tys. NGO-sów – spośród długiej listy warto wybrać tę najlepszą i zaproponować jako kandydata do wyróżnienia. Warto jednak się spieszyć, bo zgłoszenia są przyjmowane tylko do 28 września 2018 r.

Bezinteresowanie niosą pomoc

W tym roku Województwo Małopolskie nagrodzi też osoby, które dzielą swoje życie z innymi ludźmi. To właśnie nagroda Amicus Hominum od 2006 r. trafia do osób prywatnych, które poświęcają się wielkiej sprawie, jaką jest po prostu pomaganie innym.
Zgłoszenia kandydatów do nagrody Amicus Hominum są przyjmowane do 15 października 2018 r.

Więcej informacji, w tym formularze zgłoszeniowe

Opr. na podstawie tekstu prasowego UMWM