przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
przejdź do stopki

Druhny MDP Siedlec wicemistrzyniami Powiatu Krakowskiego

09 Wrzesień 2021
kategoria:
Aktualności
 

4 września 2021 roku w Rudawie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Krakowskiego, Starostwo Powiatowe oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 


Na starcie zawodów w szranki stanęło 21 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu. W kategorii MDP dziewcząt 7 drużyn oraz w kategorii chłopców 14 drużyn. Gminę Krzeszowice reprezentowały 4 drużyny: dziewczęta z OSP Siedlec, dziewczęta z OSP Ostrężnica, chłopcy z OSP Siedlec oraz chłopcy z OSP Ostrężnica.

 


Zawody, według międzynarodowego regulaminu CTIF, składają się z dwóch części. Pierwszą z nich jest sztafeta pożarnicza, a drugą ćwiczenie bojowe. Po zakończeniu wszystkich zadań sędziowie dokonali oceny drużyn, a miejsca naszych drużyn prezentowały się następująco. W kategorii dziewcząt wicemistrzyniami Powiatu Krakowskiego zostały druhny z MDP Siedlec, a druhny z MDP Ostrężnica zajęły 6 miejsce. W kategorii chłopców druhowie z MDP Siedlec zajęli 6 miejsce, a druhowie z MDP Ostrężnica 11 miejsce. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że drużyny z Gminy Krzeszowice debiutowały w zawodach, w których obowiązuje międzynarodowy regulamin CTIF.

Kategoria dziewczęta:
I miejsce: OSP Kaszów
II miejsce: OSP Siedlec
III miejsce: OSP Waganowice

Kategoria chłopcy:
I miejsce: OSP Sieciechowice
II miejsce: OSP Rzozów
III miejsce: OSP Poskwitów

Gośćmi podczas zawodów byli Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Paweł Knapik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP pow. Krakowskiego Dh Leszek Zięba, Starosta Krakowski Wojciech Pałka. Gminę Krzeszowice reprezentowali Zastępca Burmistrza Gminy Krzeszowice Witold Kulczycki oraz Komendant Gminny Dh Mieczysław Odrzywołek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu