do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aliny, Anety, Benona
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze z gradem
Strona główna Aktualności

GMINNE SPOTKANIE NOWOROCZNE i GALA NAGRODY BURMISTRZA ŹRÓDŁO SUKCESU 2019

10 Styczeń 2019
kategoria:
Aktualności

4 stycznia w Sali Herbowej Urzedu Miejskiego w Krzeszowicach odbyło się spotkanie noworoczne,

na które zaprosili burmistrz Wacław Gregorczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń. Spotkanie rozpoczęli Damian Wróbel, laureat nagrody Grand Prix I Festiwalu Talentów Gminy Krzeszowice oraz laureat II miejsca Nataniel Szczepanek z zespołem Verso.

Gości powitali: Anna Miga – dyrektor Centrum Kultury i Sportu, burmistrz Wacław Gregorczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń.
- Gminne Spotkanie Noworoczne ma swój wyjątkowy charakter oraz stosowną oprawę, oddającą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i rozpoczęcia Nowego Roku. Spotykamy się w gronie mieszkańców gminy oraz gości i przyjaciół, związanych pracą zawodową, więzami rodzinnymi i na wiele innych sposobów z naszą gminą, aby złożyć sobie życzenia noworoczne oraz podziękować tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju naszej gminy. Uroczystość tę łączymy z galą nagrody Źródła Sukcesu - mówił Wacław Gregorczyk.

Życzenia zgromadzonym złożył minister Andrzej Adamczyk a następnie rozpoczęła się część związana z doroczną nagrodą Źródło Sukcesu. Kapituła nagrody w składzie: Stanisława Grzęda - przewodnicząca, Adam Godyń -wiceprzewodniczący, Monika Dudek - sekretarz, Małgorzata Fryt, Jan Kanty Wójcik, Andrzej Furmanik i ks. Karol Szałas, spośród 6 nominowanych podmiotów wyłoniła w tajnym głosowaniu nagrodzonych.

Laureatami zostali:

w kategorii CZŁOWIEK – Roman Żbik, w kategorii INSTYTUCJA – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego, w kategorii FIRMA – Kopalnia Wapienia Czatkowice, w kategorii ORGANIZACJA – Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze Barć.

Krótki koncert rozpoczęła Agata Włodarczyk, laureatka III miejsca pierwszego Festiwalu Talentów Gminy Krzeszowice, którego finał odbył się na Zakończenie Lata.
Kopalnia Talentów otwarta w marcu 2018 jako filia CKiS i misja Kopalni – miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji, udział w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych – dotarcie do młodych, utalentowanych ludzi, którym warto zaoferować fachowe konsultacje, pomoc, promocje. Tak się tez zrodził pomysł Festiwalu, który obejmował przesłuchania, udział w warsztatach, koncert finałowy. Koordynatorem projektu a także prowadzącą warsztaty wokalne była Anna Dijuk-Bujok.

Burmistrz Wacław Gregorczyk w wystąpieniu, połączonym z prezentacją multimedialną, podsumował wydarzenia roku 2018 i podziękował za współpracę, po czym przyszedł czas na poświęcenie opłatków i  indywidualne życzenia noworoczne.