Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Gminne zawody sportowo-pożarnicze odbyły się w Woli Filipowskiej

03 Lipiec 2019

W sobotę 29 czerwca 2019 r. druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Krzeszowice rywalizowali w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych.

Zawody odbywały się na terenie boiska sportowego LKS „Wolanka” w Woli Filipowskiej i przyciągnęły nie tylko strażaków, ale zgromadziły także  liczną publiczność.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, startowano w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50m i ćwiczeniu bojowym.  Organizatorami imprezy byli: burmistrz  gminy Krzeszowice, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzeszowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Filipowskiej.

Rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie powołany został  na sędziego głównego st. kpt. Paweł  Majda, natomiast pozostali jurorzy powołani byli z miejscowych jednostek OSP. Sekretariat zawodów prowadzili:  Barbara Kurdziel, Joanna Kramarz i Janusz Żak. Znaczącą pomoc w przygotowaniu imprezy okazał Mieczysław Odrzywołek - komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach  oraz druhowie z OSP w Woli Filipowskiej.  Otwarcia zawodów dokonali: Wacław Gregorczyk, burmistrz Gminy Krzeszowice i Łukasz Smółka - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach, którzy życzyli pzawodnikom uzyskania dobrych wyników i wspaniałych osiągnięć. Zawody  są bowiem nie tylko świetną okazją do rywalizacji, ale również do doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu niezbędnego w  skutecznym  prowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczych i popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.
Największą popularnością cieszył się start najmłodszych uczestników, „Iskierek”, które stanowiły dwie drużyny z OSP Miękinia i jedna z OSP Rudno.

Prezentując swoje umiejętności  dzieci ćwiczyły pod czujnym okiem swoich opiekunów.

Puchary i nagrody pieniężne z przeznaczeniem na doposażenie w sprzęt ratowniczy oraz nagrody rzeczowe dla najmłodszych drużyn wręczyli burmistrz Wacław Gregorczyk oraz  wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach Wacław Sobczyk.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowanie artykułów żywnościowych:
- Firmie Gronpiek. Piekarnia. Cukiernia z Woli Filipowskiej
- Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnie.

Wyniki zawodów:

Seniorki