Beniny, Filipa, Judyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

08 Listopad 2017

Od połowy czerwca do 10 września trwał konkurs fotograficzny pt.: "Spokojnie, to tylko INWAZJA!"

zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry we współpracy z galerią sztuki "Kamienny Kwiatek" w Nawojowej Górze. Konkurs był częścią projektu o tej samej nazwie, którego celem było zwiększenie świadomości występowania roślin inwazyjnych w naszym ekosystemie. W ramach projektu, poza konkursem fotograficznym, przygotowano zestaw ulotek z roślinami inwazyjnymi, które były dostępne w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy w czerwcu br.
Na konkurs fotograficzny nadesłane zostały 22 dwie prace, z których trzy zostały odrzucone ze względu na niespełnianie warunków konkursowych (na zdjęciach przedstawione zostały gatunki rodzime, jedynie przypominające gatunki inwazyjne). Z pozostałych 19 prac jury w składzie: Dagmara Kwiatek (artysta), Joanna Zalewska-Gałosz (naukowiec UJ) i Krzysztof Kamiński (fotograf) wybrało trzy zdjęcia.

W kategorii wiekowej "szkoły podstawowe i gimnazja" nagrodę główną za pracę "Niecierpek gruczołowaty" zdobył Oskar Mazur, w kategorii wiekowej "szkoły ponadgimnazjalne i dorośli" nagrodę główną za pracę "Inwazja na nawłoć" zdobył Robert Kuczara, natomiast nagrodę specjalną za pracę "Robinia akacjowa" zdobył Mateusz Rumian. W dniu 6 listopada w galerii "Kamienny Kwiatek" w Nawojowej Górze odbyło się wręczenie nagrody w kategorii wiekowej "szkoły ponadgimnazjalne i dorośli" - lornetki oraz nagrody specjalnej - drukarki. Nagrody powyższe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Gminy Krzeszowice, a cały projekt zrealizowany został pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice. Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy! Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

Organizatorzy konkursu

Robert Kuczara