przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała
przejdź do stopki

Małopolska Kurator Oświaty w Przedszkolu w Tenczynku

05 Wrzesień 2017
kategoria:
Aktualności
 

1 września odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Tenczynku Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak - otwierając w ten sposób rok przedszkolny.

Spotkanie było w bardzo miłej atmosferze. Pani Kurator spotkała się z dziećmi i pracownikami. Z zachwytem obejrzała nowe przedszkole.
Jako bardzo otwarta i pogodna osoba nawiązała świetny kontakt z dziećmi, z którymi tańczyła, rysowała i czytała bajki. Przywiozła dzieciom także upominki - wspaniałe zabawki, które razem testowały. Obejrzała kronikę budowy przedszkola i wydarzeń, łącznie z jego otwarciem.


 

Z wielką troską pytała o problemy i sprawy przedszkolne oraz wpływ reformy oświaty. Zachwyciła się Ogrodem Doświadczeń Przyrodniczych, powstałym w ramach jednego z projektów Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń", na którym wyrosły piękne dynie, pomidorki i ogórki oraz wiele kwiatów i ziół. Wyjątkowe podejście do dzieci i otwartość sprawiły, że maluchy chętnie rozmawiały z p. Kurator i zapraszały do zabawy.

 

W tym dniu   p. Kurator spotkała się także z Burmistrzem Wacławem Gregorczykiem, Naczelnikiem WEO Barbarą Adamczyk i Komisją Edukacji na czele z jej przewodniczącym Robertem Chochołem,

którzy przybyli na spotkanie także w ramach przeglądu przygotowania szkół  i placówek do nowego roku. Goście wspólnie obejrzeli przedszkole rozmawiając z dziećmi i pracownikami wymieniając wzajemne uwagi i spostrzeżenia, słuchając wniosków dyrektora.                        
To niezwykłe spotkanie zakończyło się po trzech godzinach jeszcze odwiedzinami w Bibliotece Publicznej w Tenczynku mieszczącej się w budynku przedszkola, która również wzbudziła zachwyt naszego Gościa. Pani Kurator Barbara Nowak zachwycona ofertą kulturalno-edukacyjną, także dla przedszkolaków obiecała wspierać dobre inicjatywy biblioteki, w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie. Na zakończenie otrzymała od dzieci Anioła z sercem wykonanym specjalnie w pracowni Tenczyńskiej Czary -Mary Beaty Kuźnik oraz filcowe korale od dzieci i wielki bukiet kwiatów. Zachwycona przedszkolem i panującą w nim atmosferą obiecała odwiedzić przedszkole podczas pikniku rodzinnego.
To wyjątkowe spotkanie uwieczniła Telewizja TVP 3 Kraków, a materiał ukazał się w tym samym dniu w głównym wydaniu Kroniki Krakowskiej. To było wspaniała wizyta i niezwykła promocja Przedszkola w Tenczynku, Gminy Krzeszowice i samego Tenczynka.

M. Kubin