Bernarda, Biruty, Erwina

Miejska Rada Seniorów - lista kandydatów i nabór uzupełniający

19 Listopad 2018

Realizując zapisy Uchwały nr XXVI/281/2016 z dnia 24 listopada 2016 r. Rady Miejskiej w Krzeszowicach

w sprawie powołania Miejskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu, Burmistrz Gminy Krzeszowice podaje do publicznej wiadomości listę kandydatur zgłoszonych do Miejskiej Rady Seniorów oraz ogłasza wybory uzupełniające kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.

1.Do wiadomości podaje się imienną listę osób, wraz z nazwą podmiotu zgłaszającego, których kandydatury zostały zgłoszone do Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach - plik do pobrania poniżej

2.Dodatkowy nabór kandydatów prowadzony jest od dnia ogłoszenia, tj. od dnia 19 listopada do dnia 23 listopada 2018 r.

3.W skład Miejskiej Rady Seniorów mogą być powołane osoby, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami Gminy Krzeszowice.

4.Zgłoszenia kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów w wyborach uzupełniających należy dokonać na karcie zgłoszenia, stanowiącej załącznik Nr 1, poprzez dostarczenie jej w kopercie na Dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4, z dopiskiem „Kandydaci na członków Miejskiej Rady Seniorów", w terminie do 23 listopada 2018 r. do godziny 15.00,  wraz
z kopią (odpisem) dokumentu potwierdzającego status prawny zgłaszającego podmiotu (decyduje data wpływu na Dziennik Podawczy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4). Załącznik Nr 1 można pobrać w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 (pok. 101) oraz na stronie internetowej Gminy Krzeszowice.

5.Zgłoszenia kandydatów w wyborach uzupełniających dokonywane są przez Organizacje Pozarządowe, działające w Krzeszowicach na rzecz środowiska osób starszych (maksymalnie 5 przedstawicieli), oraz Klub Seniora działający przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach (maksymalnie 3 przedstawicieli).

6.Seniorzy będący przedstawicielami organizacji pozarządowych wybierani będą poprzez głosowanie na spotkaniu Burmistrza Gminy Krzeszowice z organizacjami pozarządowymi oraz Klubem Seniora, które odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godzinie 16.00
w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4. Kandydaci, którzy nie wejdą do składu Rady Seniorów, tworzą listę rezerwową zgodnie z liczbą uzyskanych głosów. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie przez organizację pozarządową rejestracji kandydatów w terminie wskazanym w ogłoszeniu.

7.Lista imienna osób, których kandydatury zostały zgłoszone zgodnie z ogłoszeniem, wraz z nazwą podmiotu zgłaszającego i krótkim opisem doświadczenia każdego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów, zostanie zamieszczona 26 listopada 2018 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

8.Lista imienna osób, których kandydatury zostały wybrane, wraz z krótkim opisem doświadczenia każdego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów, zostanie zamieszczona 30 listopada 2018 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

BURMISTRZ GMINY KRZESZOWICE
mgr inż. Wacław Gregorczyk