do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Dory, Olgi, Teodora
Strona główna Aktualności

Powstanie nowa biblioteka w Krzeszowicach

06 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności

Kolejna ważna dla mieszkańców inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne i będzie realizowana.

 


 

4 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podpisana umowa przez dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach - Klaudię Węgrzyn. W spotkaniu uczestniczyli Marszałek Jacek Krupa, Dyrektor Biblioteki Klaudia Węgrzyn, Burmistrz Wacław Gregorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Baranowski.

 


- Nowa siedziba dla MGBP w Krzeszowicach była marzeniem zarówno pracowników, jak i korzystających z biblioteki mieszkańców. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, że wystąpił z inicjatywą budowy biblioteki oraz za przekazanie na ten cel działki przy ul. Szkolnej. Jestem pewna, że obiekt, który powstanie w przeciągu 2 lat, będzie miał charakter wielofunkcyjny i doskonale wpisze się w oczekiwania użytkowników – mówi obecna dyrektor MGBP Klaudia Węgrzyn.
- Słowa uznania należą się tym, którzy przyczynili się do przygotowania tej inwestycji. Dziękuję Pani Dyrektor Danucie Hubisz-Rudel wraz z pracownikami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach, z którymi wspólnie opracowaliśmy koncepcję projektową budynku. Gratulacje należą się również Wydziałowi Inwestycji oraz pracownikom pozyskującym środki zewnętrzne za skuteczne i profesjonalne przygotowanie wniosku aplikacyjnego, który został wysoko oceniony przez ekspertów Urzędu Marszałkowskiego – mówi Wacław Gregorczyk.

 

Nowa biblioteka wyposażona będzie między innymi w:

nowoczesne wypożyczalnie dla dorosłych i dla dzieci, salę widowiskowo-kinową, salę komputerową, czytelnię, strefę małego czytelnika i kawiarnię literacką. Budynek biblioteki będzie też miejscem dostępnym dla organizacji pozarządowych oraz prezentacji wystaw i ciekawych spotkań.  
Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2020 roku.
Całkowity koszt inwestycji: 4 204 168,92 zł
Koszt dofinansowania: 3 153 126,67 zł
Wniosek został złożony na działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wcześniej zadanie zostało wpisane do Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022, przygotowanego przez samorząd gminny.

 

Opracowała: Joanna Kaczorowska
Zdjęcia: UMWM