Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Przebudowa drogi we współpracy z kopalnią w Dubiu

10 Sierpień 2016

Do końca września powinna zakończyć się przebudowa mostu nad Krzeszówką w ciągu drogi gminnej,

łączącej „krajówkę” z Dubiem przez Pisary w gminie Zabierzów. Zaplanowane na okres letni prace obejmą przebudowę mostu na Krzeszówce na odcinku przed przejazdem kolejowym w miejscowości Nawojowa Góra. Koszt tych prac w wysokości 308 tys. zł poniesie w całości gmina, a wykonawcą jest firma „Format” z Chrzanowa. Ważna dla poprawy ruchu będzie również przebudowa drogi, dzisiaj mocno zdeformowanej, z licznymi ubytkami nawierzchni. Modernizację drogi sfinansuje kopalnia w Dubiu w ramach porozumienia z naszą gminą.
To ważna droga dla osób mieszkających we wschodniej części naszej gminy, jadących  kierunku Krakowa. Dzięki temu połączeniu nie muszą nadkładać kilku kilometrów i jechać przez miasto. Jest to ciąg komunikacyjny ważny także dla kopalni w Dubiu, transportującej kruszywo samochodami, dlatego w modernizację połączenia zaangażowała się również kopalnia – mówi Wacław Gregorczyk, burmistrz gminy Krzeszowice.