Alfa, Leonii, Tytusa

STERYLIZACJA WOLNO ŻYJĄCYCH KOTEK

23 Luty 2016

Urząd Miejski w Krzeszowicach informuje,

że na terenie Gminy Krzeszowice w 2016 roku kontynuowana jest akcja sterylizacji wolno żyjących kotek. Sterylizacja to najbardziej humanitarny i efektywny sposób zredukowania populacji bezdomnych kotów. Nie przysparza im cierpień i pozwala na zgodne z prawem rozwiązywanie problemu nadmiernej ilości tych zwierząt.

Zadanie w całości realizowane jest ze środków pochodzących z budżetu gminy.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy liczba niechcianych zwierząt, dlatego zachęcamy osoby, które chcą włączyć się do działań na rzecz pomocy wolno żyjącym kotkom, o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, tel. 12/252-08-13. Wykonanie zabiegów sterylizacji możliwe jest w ramach umowy zawartej z Gabinetem Weterynaryjnym Kazimierz Noworyta, z siedzibą ul. W. Danka 7, 32-065 Krzeszowice.  W ramach bezpłatnej współpracy opiekun społeczny zobowiązuje się do dostarczenia wolno żyjącego zwierzęcia do miejsca wykonania zabiegu, odbioru zwierzęcia po wykonanym zabiegu oraz zapewnienia opieki zwierzęciu do czasu powrotu wszystkich jego czynności fizjologicznych do normy. Po wykonanym zabiegu, kotki wypuszczane są na wolność w miejsce ich złapania.

Ilość zabiegów ograniczona!

Wykonawca może odmówić zabiegu sterylizacji kotki, jeżeli stwierdzi, że nie  jest zwierzęciem bezdomnym, wolnożyjącym.