Anieli, Kasrota, Soni

Targ produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych

16 Listopad 2015

Targ produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych

Podobnie jak w poprzednich tygodniach także na najbliższą sobotę zapraszamy kupujących i sprzedawców ceniących wyroby regionalne, ekologiczne i tradycyjne. Handel tymi produktami będzie odbywał się w godzinach od 7.00 do 13.00 w rejonie dużej wiaty krzeszowickiego targowiska przy ulicy Krzywej. Podczas ostatnich targów produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych można było kupić m.in. naturalne soki tłoczone z owoców i warzyw, miody, chleb tradycyjny i ekologiczny, zakwas do wypieku chleba, ocet jabłkowy, preparaty ziołowe, sery owcze, sery krowie, owoce, warzywa, kwiaty i rośliny oraz tradycyjne wędliny bez konserwantów.

Warunkiem dopuszczenia wystawcy do sprzedaży w tej części targowiska jest posiadanie dla swoich wyrobów Certyfikatu Ekologicznego lub wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych.

- Organizacja targowiska produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych wpisuje się w wizerunek naszej gminy, jako gminy dbającej o zdrowy styl życia i posiadającej wiele atutów do mieszkania w zgodzie z naturą. Targi zdrowej żywności stają się coraz popularniejsze i chcemy dać naszym mieszkańcom oraz gościom szansę zakupu takich produktów – mówi burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk.