do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Dory, Olgi, Teodora
Strona główna Aktualności

Wiele atrakcji dla uczestników Niedzieli dla Rodziny

09 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności
 

8 lipca na krzeszowickim Rynku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Niedzieli dla Rodziny.

To był piękny słoneczny dzień pełen atrakcji, z których mogli skorzystać rodzice  z dziećmi, ale także babcie i dziadkowie z wnukami. Na uczestników czekały animacje teatralne wykonane przez teatr „Teatrtrip”, który narobił wielkiego zamieszania w świecie baśni i zachęcał do wspólnych zabaw.

 

Uczestnicy mieli okazję powędrować wraz z Żabką Dorotką w wielkiej plenerowej  grze planszowej po gminie Krzeszowice ucząc się segregacji odpadów.

 

Każdy z uczestników mógł spróbować szczęścia i zakręcić  Kołem Fortuny Skarbów Gminy Krzeszowice oraz zebrać punkty w grze planszowej „Skarby Gminy Krzeszowice” na specjalnym stoisku.

 

Swoich mocy użył znany Iluzjonista Tomasz Soja, uczestnik programu telewizyjnego „Mam talent”, który wykonał wiele ekscytujących sztuczek angażując publiczność. Dodatkowo każdy mógł  skorzystać z darmowych zjeżdżalni i suchego basenu. 

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach Aneta Solarz wraz z pracownikami zorganizowali stoisko warsztatowe, gdzie malowano ciała, tworzono wspólnie zabawki, gadżety i akcesoria. Rodzice w  towarzystwie wielkich baniek mydlanych mogli zaczerpnąć informacji na temat programu 300+.
-Z ramienia Gminy Krzeszowice nieodpłatnie przygotowano wiele atrakcji, których celem jest włączenie dzieci i rodziców, a także dziadków do wspólnej zabawy. To czas, który ma dać rodzinie radość, zadowolenie, a na twarzach dzieci uśmiech. Takie wspólne spędzenie czasu rodzica z dzieckiem procentuje w przyszłości - czas poświęcony dziecku przez rodzica jest bezcenny – podsumowała wydarzenie Nina Kurdziel pełnomocnik Burmistrza ds. przeciwdziałania uzależnieniom.

Tekst: J. Kaczorowska

Fot.: M. Liburski