Sergiusza, Teofila, Zyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Wsparcie dla przedsiębiorców z gminy

25 Kwiecień 2018

23 kwietnia 2018 r. w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach odbyła się konferencja

zorganizowana dla przedsiębiorców oraz mieszkańców przez Burmistrza Gminy Krzeszowice Wacława Gregorczyka z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego SA. W spotkaniu uczestniczyło ok. 30 osób, a program obejmował zagadnienia dotyczące oferty MARR-u, doradztwa podatkowego dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz rozwój budownictwa jedno i wielorodzinnego w gminie Krzeszowice.

Nowe propozycje usług, głównie dla przedsiębiorców, przedstawił Wiceprezes Zarządu MARR S.A. w Krakowie – dr Stanisław Bisztyga wraz ze swoimi pracownikami.

Oprócz tego czym jest i czym się zajmuje agencja, omówiono przede wszystkim następujące tematy: bony, pożyczki, zarządzanie wiekiem (tzw. CSR), zachęcając do skorzystania z tych usług.

Pan Andrzej Bazarnik z ramienia Krajowej Izby Doradców Podatkowych z siedzibą w Warszawie, jej Małopolskiego Regionalnego Oddziału KIDP z siedzibą w Krakowie, przedstawił formułę aplikacji przez internet tzw. Start Biznes oraz porozumienia, na podstawie którego w naszej gminie udzielane są bezpłatnie informacje w zakresie podatkowym (głównie formy opodatkowania, prowadzenia dokumentacji rachunkowej, podatków) dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Takie spotkania odbywają się po uprzednim zapisie w Referacie Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach (nr tel. 12 252 08 23), zwyczajowo w każdą pierwszą środę miesiąca. Najbliższe zaplanowano na 9 maja w godzinach od 10.00 do 12.00. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy!
Budownictwo – jedno i wielorodzinne na terenie Gminy Krzeszowice zobrazował Pan Maciej Zieliński - Naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach w oparciu o plan zagospodarowania przestrzennego dla Krzeszowic, wskazując na tereny planowane pod zabudowę wielorodzinną zwłaszcza w rejonie ulicy Bandurskiego.