Alfa, Leonii, Tytusa

Wyremontowana kapliczka w Żbiku

16 Wrzesień 2022

Zakończyły się prace budowlane oraz konserwatorskie

wykonane w ramach zadania pn.: „Remont XIX-wiecznej domkowej murowanej kapliczki położonej w Żbiku – wschodniej części Krzeszowic". Roboty wykonywane były od 23.06.2022 r. do 30.08.2022 r. Zakres obejmował: usunięcie wadliwych tynków, wzmocnienie murów i wykonanie nowych tynków, uzupełnienie gzymsów i pilastrów, malowanie elewacji i wnętrza kapliczki, wymianę pokrycia dachowego na ceramiczne, konserwację drewnianej figurki św. Floriana, malowanie metalowej kraty, wykonanie opaski żwirowej wokół kapliczki, remont ogrodzenia oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej. Prace wykonywane były na podstawie programu prac konserwatorskich, zaopiniowanego przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Wykonawcą była firma RENOVA Dariusz Motyl z siedzibą w Krakowie. Wartość wyniosła 24 527,40 zł brutto, z czego 14 000,00 zł zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Krakowskiego w ramach programu „Kapliczki Powiatu Krakowskiego”.