do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy
Strona główna Aktualności

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych we wrześniu

31 Sierpień 2017
kategoria:
Aktualności

Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przypomina, że WRZESIEŃ jest miesiącem zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

Odpady te będą odbierane przez firmę Remondis Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie sprzed posesji, w terminach podanych w harmonogramie odbioru odpadów.

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach/workach na odpady

- np. stare meble (wersalki, krzesła, stoły, fotele, kanapy, szafy, szafki), dywany, wózki dziecięce, sanki, materace, pierzyny, rowery, deski do prasowania, sztuczne choinki, zabawki dużych rozmiarów.
Razem z odpadami wielkogabarytowymi odbierane będą odpady ceramiki sanitarnej np. wanna, toaleta, umywalka.
UWAGA! Do tej kategorii odpadów nie zaliczamy np.: drzwi, okien (są to odpady poremontowe), odbiorników TV, pralek, lodówek (są to „elektrośmieci”) oraz zużytych opon.
Odpady wielkogabarytowe można również oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ul. Stanisława Czycza w Krzeszowicach, na bieżąco, bez limitów ilościowych, w godzinach pracy Punktu.