Celestyny, Iwony, Piotra

AKCJA Sprzątania Świata w przedszkolu w Tenczynku

09 Maj 2017

W sobotę 6 maja przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku

wraz z rodzicami i pracownikami wzięły udział w wielkim sprzątaniu ogrodu przedszkolnego i okolic przedszkola wraz z tzw. Górką Sieradzką. Akcja odbyła się w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „TĘCZA MARZEŃ” -  "Mały przedszkolak zrobi wszystko by dbać o swoje środowisko".  Pomimo kapryśnej aury licznie przybyłym rodzicom i dzieciom humory dopisywały. Dzieciaki zjawiły się ze swoimi narzędziami do pracy i taczkami oraz zabawkami, bowiem auto ciężarowe świetnie nadało się do przewożenia trawy. Zebraliśmy sporo worków śmieci  z okolicy i w pobliżu przedszkola oraz wspólnie wypielęgnowaliśmy rośliny w ogrodzie.

Akcja ta, która była II częścią Akcji Sprzątania Tenczynka wsparta została przez Sołtysa i Gminę Krzeszowice oraz Firmę BIOVITA z Tenczynka, która ofiarowała worki z ziemią. Dzieci otrzymały słodkie upominki i gadżety od sołectwa, z pysznymi lizakami i znaczkami małych ekologów. Słodyczami także częstowały  nasze przedszkolaki Kamilek z małą siostrą Paulinką.
Akcja została poprzedzona korowodem przedszkolaków z Tenczynka i z Zalasu z hasłami ekologicznymi i akcją Niezapominajka.
„Małe dzieci nie rzucają śmieci” -  takimi hasłami, niosąc w dłoniach niezapominajki przedszkolaki promowały działania proekologiczne wśród mieszkańców.

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE.

M. Kubin