Floriana, Michała, Moniki

Co oferuje pomoc społeczna?

05 Kwiecień 2017

O formach pomocy i wsparcia, które oferuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach

można było się dowiedzieć podczas spotkania z cyklu „Dzisiaj Rozmawiamy o …”, które odbyło się w Sali Herbowej w czwartek 30 marca. Otwierając spotkanie, burmistrz Wacław Gregorczyk, powitał obecnych,  w tym liczną reprezentację ośrodka. Dyrektor Ewa Gędłek przedstawiła obecnych na sali pracowników socjalnych, podkreślając, że to właśnie oni odpowiedzialni są za zbadanie sytuacji życiowej osób potrzebujących pomocy, a następnie pozostają z nimi w stałym kontakcie.

Informację o działalności ośrodka pomocy społecznej i możliwych do uzyskania przez mieszkańców form pomocy,

przygotowaną w formie prezentacji, przedstawiły: Monika Sibiga – kierownik Sekcji Pomocy Środowiskowej i wspierania Rodziny, Dorota Ropka – reprezentująca Gminny Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Renata Grabowska – kierownik Sekcji Świadczeń Rodzinnych.

Prezentacja dostępna jest na końcu artykułu.

W krótkiej dyskusji na zakończenie spotkania dominował temat nowego programu pomocowego, do którego przystępuje Gmina Krzeszowice - PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA NA LATA 2014-2020. Będzie to pomoc żywnościowa dla mieszkańców, których dochód w nie przekracza: 1268 zł netto w gospodarstwie 1 – osobowym i 1028 zł netto na osobę w rodzinie w gospodarstwie wieloosobowym. Obecnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej sporządza listy osób uprawionych do skorzystania z tej formy pomocy a także prowadzi rozmowy z organizacjami pozarządowymi, mającymi siedzibę na naszym terenie, gdyż to właśnie te podmioty będą głównymi partnerami programu i będą się zajmować dystrybucją żywności.
Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są tutaj

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz