Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

List burmistrza Wacława Gregorczyka do mieszkańców

19 Październik 2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzeszowice

Ostatnie tygodnie przyniosły znaczny wzrost zachorowań na Covid – 19. Gmina Krzeszowice, tak jak cały Powiat Krakowski, znalazła się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie znacznych obostrzeń w życiu społecznym. Pamiętajmy, że na wirusa nie ma obecnie lekarstwa, czy też szczepionki. Dlatego jedynym sposobem na uniknięcie zakażenia jest przestrzeganie przez nas wszystkich podstawowych zaleceń sanitarnych. Zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz ograniczenie bezpośrednich kontaktów do minimum może jest uciążliwe, ale za to chroni przed koronawirusem nas i naszych najbliższych. Dziękuję za przestrzeganie przepisów wynikających z zagrożenia stanem epidemii. Pomimo wprowadzanych ograniczeń, Urząd Miejski w Krzeszowicach pracuje cały czas i jest dostępny dla obywateli. Zmany organizacjne mają na celu zachowanie ciągłości pracy urzędu. Przepraszając za utrudnienia, liczę na Państwa zrozumienie oraz apeluję o wykorzystywanie w kontaktach z pracownikami urzędu przede wszystkim formy elektronicznej oraz papierowej. W tym trudnym czasie wspólnie sprawmy, żeby bez pomocy nie pozostali nasi najbliżsi i sąsiedzi. Otoczmy ich opieką i bądźmy z nimi. Pomocą służą również pracownicy Policji, Straży Miejskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miejskiego. Przypadki potrzeby wsparcia można zgłaszać do pracowników tych instytucji z wykorzystaniem dostępnych numerów kontaktowych. W tym trudnym czasie pamiętajmy, że na nasze wsparcie zasługują wszyscy Mieszkańcy naszej Gminnej Wspólnoty.

Burmistrz Gminy
Wacław Gregorczyk

Krzeszowice, 19 października 2020 r.