Balladyny, Lilli, Mariana

Wymiana doświadczeń ze społecznikami z Sądecczyzny

29 Październik 2019

25 października reprezentacja Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Krzeszowice pod przewodnictwem burmistrza Wacława Gregorczyka odwiedziła ziemię sądecką.

Podczas wyjazdu promocyjnego ponad 40 pań odwiedziło Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny, skansen regionalny prezentujący architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny.Kolejnym punktem programu była wizyta w Ptaszkowej – po zabytkowym drewnianym kościele pw. Wszystkich Świętych z 1555  i nowym kościele Imienia Maryi Panny oprowadzał grupę ks. Józef Kmak.

W miejscowej remizie nasza delegacja została przyjęta przez wójta gminy Grybów Jacka Migacza, sołtysa Ptaszkowej Mariana Kruczka oraz przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „Turystyczna Wieś Retro”.

Gospodarze zaprezentowali scenkę obyczajową „Ksiądz idzie po kolędzie”, nagrodzoną podczas tegorocznej edycji Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Wizyta w Ptaszkowej była możliwa dzięki życzliwości i pomocy pani Lucyny Kmak.

Tekst i zdjęcia: Janina Walkowicz