Sergiusza, Teofila, Zyty
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Wysoce zjadliwa grypa ptaków - rozporządzenie wojewody uchylone

07 Marzec 2017

W dniu 3 marca 2017 r. uchylone zostało Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego

z dnia 3 lutego 2017 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego ziemskiego, oświęcimskiego i wadowickiego, wyznaczające część Gminy Krzeszowice (miejscowości: Tenczynek, Rudno, Zalas, Sanka, Frywałd oraz Wola Filipowska i część miasta Krzeszowice – na południe od drogi krajowej nr 79) jako obszar zagrożony występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Obowiązującym aktem prawnym pozostaje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r.

w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w Inspektoracie Weterynarii w Krakowie - www.wiw.krakow.pl

Kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz